top of page

רובוטיכיף 14

לזכרו של אמנון גברט ז"ל

7/1/2023

לתמיכה וסיוע טכני בזמן האירוע:

תומכים ונותני חסות:

הרובוטיכיף ה 14!

מתגעגעים לאירועי התרבות? מחפשים הרצאות מרתקות? פעילויות טכנולוגיה ויצירה? השנה הרובוטיכיף מגיע אליכם עד הבית! אצלנו תוכלו לפתור חידות, ליצור, לבנות, להרכיב, ובעיקר, לא רק לשבת מול הזום... אז קדימה, הצטרפו אלינו לרובוטיכיף 12!

מי אנחנו?

אנחנו MisCar 1574, קבוצת הרובוטיקה של בית הספר העל יסודי משגב. הקבוצה משתתפת זו השנה ה-17 בתחרות הרובוטיקה FIRST Robotics Competition של  FIRST, ארגון בינלאומי שמטרתו לתת השראה לילדים ונוער לעסוק בתחומי המדע והטכנולוגיה.


אנחנו עובדים בכל שנה במטרה להגשים את החזון של ארגון FIRST, ואחד מפרויקטי הדגל שלנו בנושא הוא הרובוטיכיף - חגיגה של מדע וטכנולוגיה לכל המשפחה, אירוע אותו אנחנו מקיימים כל שנה מאז 2010. האירוע יתקיים השנה בפעם ה-12, והפעם מרחוק.

אז איך זה יעבוד?
השנה הרובוטיכיף יתקיים במשך 3 ימים בחופשת חנוכה, בתאריכים 15-17.12.2020. האירוע ייפתח בבוקר היום הראשון וייסגר אחר הצהריים ביום האחרון, ויתקיים בשני מסלולים:

מסלול הרצאות בלבד - 30 ש"ח למשפחה

 • פרופ' עדה יונת - זוכת פרס נובל לכימיה - "ממחקר בסיסי לאנטיביוטיקות חדשות וידידותיות לחולים ולסביבה"

 • אור הלר - הכתב הצבאי של ערוץ 13 - "אתגרי הביטחון הלאומי ב-2020"

 • פרופ' עמית מלר - ראש המעבדה לביו-ננו-טכנולוגיה, הטכניון - "בדיקות קורונה ללא PCR? איך ננו-חרירים יכולים לספור מולקולות ביולוגיות בודדות אחת אחרי השנייה"

 • פרופ' חוסאם חאיק - מפתח "האף האלקטרוני" - "החושים האלקטרוניים"

 • מריומה בן יוסף - מייסדת עמותת "בית השנטי" - "הבחירה בחיים"

 • עדי פז - מנכ"לית ומייסדת חברת OnTime - "מתי הרכב יעשה גם קפה?"

 

- ההרצאות תתקיימנה דרך פלטפורמה מקוונת. 
- הכניסה להרצאות באמצעות כתובת המייל איתה נרשמתם לאירוע. 
- כמה ימים לפני האירוע תקבלו קישור לפלטפורמה, שבתוכה יפעל האירוע באופן אוטומטי. כאשר תיכנסו, בכל שעה שבה מתקיימת הרצאה היא תיפתח לכם על המסך. כל שאתם צריכים לעשות הוא להתרווח ולהנות מההרצאה.

- תוכלו למצוא הקלטה של כל הרצאה לאחר סיומה.

- עקב אילוצים חיצוניים יתכן שינוי במועד ההרצאה או ביטולה, נודה לכם על ההבנה.

המסלול המשפחתי - 60 ש"ח (הרצאות + סדנאות ופעילויות)

המסלול כולל כניסה לכל ההרצאות, ובנוסף גם כניסה לסדנאות ולפעילויות שבהן תוכלו להשתתף מהבית. תוכלו לקחת חלק במשחק משימות נושא פרסים, הכולל ערכת פעילויות יצירה וטכנולוגיה לכל המשפחה (גילאי 5 ומעלה). שימו לב: ההרשמה למסלול זה עד גמר מלאי הערכות - כל הקודם זוכה!

 

המשחק יורכב ממספר סוגי פעילויות:

 • פעילויות בשידור חי - יועברו על ידי חברי הקבוצה דרך פלטפורמת Clickto. כמו ההרצאות, בכל שעה שבה תתחיל פעילות, היא תיפתח באופן אוטומטי על המסך שלכם, תיסגר בסופה, ותעביר אתכם לפעילות הבאה.

  • תכנות בסקראץ' - 15-16.12.20 - 16:15-17:00

  • סדנת עיצוב גרפי - 17.12.20

 • פעילויות עצמאיות - שאליהן תקבלו הוראות, סרטוני הדרכה ואת הציוד הדרוש.
  חלק זה של המשחק יתקיים בעיקר דרך פלטפורמת Classroom, אליה תקבלו קישור לקראת האירוע. שם תמצאו משימות שתוכלו לבצע בזמנכם האישי במשך שלושת ימי האירוע (וגם אח"כ), בעזרת הערכות שתקבלו. 
  פעילויות אלה יכללו: טנגרם, יצירת רובוטים מפחיות צבע, ציורים קופצים מהנייר, סדנת מייקרים, קופסת בריחה, קיפול אוריגמי, חידות גפרורים, שעשועי חשמל, קיריגאמי - הנדסת נייר, קרטונומטה - צעצועים זזים, ניסויים מדעיים בבית, בניית מכונית מקרטון, חידות ועוד הפתעות. 
  לאחר שביצעתם את המשימות, תוכלו להעלות את התוצרים אל ה"כיתה", להרוויח נקודות ואולי גם לזכות בפרסים. בתוך הכיתה תמצאו הסברים על העלאת התוצרים ועוד.
  את ההוראות לפעילויות תוכלו למצוא גם בתוכניה שתצורף לכל ערכה ובאתר הקבוצה.

 

ומה לגבי הערכה הכלולה במסלול זה?

 • כמה ימים לפני האירוע יוקמו נקודות איסוף שמהן תוכלו לאסוף את הערכה שלכם. בתוך יישובי משגב תהיינה נקודות איסוף במרכז של רוב היישובים, ונקודת איסוף נוספת תוקם בטכניון בחיפה, לטובת תושבי חיפה והסביבה. רשימת נקודות האיסוף תפורסם בהמשך.

 • חוץ מהציוד לכל הפעילויות, תוכלו למצוא בערכה תוכניה שתכיל את לוח הזמנים של האירוע וקישורים להוראות של כל פעילות.

בשעות אחר הצהריים של היום האחרון יתקיים האירוע המסכם, שבו נקיים טריוויה משפחתית נושאת פרסים ונכריז על הזוכים בתחרות המשימות ובטריוויה! 
לוח הזמנים המדויק יתפרסם בהמשך.

 

מחכים לראות אתכם!​

קבוצת MisCar 1574

IMG_6359.JPG
IMG_6373.JPG
IMG_6405.JPG

קיריגאמי

קרטונומטה

שעשועי חשמל

bottom of page